W jakim formacie wysyłać CV ?

Przed tym problemem staje wiele osób. Większość decyduje się z wygodnictwa na standardowy office'owski doc (lub teraz docx) Zdarzają się jednak również inne perełki jak np CV spakowane w rar-ze albo wysłane jako zdjęcie jpg. W zasadzie nie ma nic w tym złego, o ile takie CV będzie dało się poprawnie odczytać. Stosunkowo mało osób (chociaż coraz więcej) decyduje się na wysyłanie swojego życiorysu w PDFie. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie. Czemu ?

- Przede wszystkim PDF wygląda bardziej profesjonalnie.

- Decydując się na PDF mamy pewność, że nasze CV dojdzie w takiej formie w jakiej je wysłaliśmy (ze względu na różne wersje office'a w różnych biurach plik w docx może nam się rozjechać jak będzie otwarty na innym komputerze)

- Masz pewność, że nikt nie będzie ingerować w swoje CV. (Ma to znaczenie, gdy Twoje CV jest wysyłane do agencji i dopiero później do potencjalnego pracodawcy). PDF'a nie można edytować, dokumenty zapisane w Wordzie - tak!

- Plik w PDFie zajmuje mniej miejsca i łatwiej się otwiera.

Nie wiesz jak zapisać swoje CV w Pdf-ie? Czytaj dalej!:)
Będziesz potrzebować program, który Ci to umożliwi. (W google tego pełno), osobiście polecam "doPdf7"

Wystarczy mając otwartego Worda wcisnąć "drukuj" i wybrać doPdf7 jako domyślną drukarkę, reszta jest intuicyjna i prosta.

Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz